fot. Agrii Polska

Firma Agrii specjalizująca się produkcji nawozów rolniczych i nasion oraz dystrybucji środków ochrony roślin, rozszerza swoją działalność.

W minionym tygodniu, firma otworzyła nowy, najnowocześniejszy w Europie zakład produkcji nasiennej z siedzibą w Aleksandrowie Kujawskim. Budowa fabryki trwała 16 miesięcy, a wartość inwestycji szacowana jest na 30 milionów złotych.

? Teren, na którym stoi obecnie fabryka kupiłem w 1998 roku. Inwestycja kosztowała nas około 3 milionów złotych, co było pokaźną kwotą, jak na tamte czasy. Wybór Aleksandrowa Kujawskiego nie był przypadkowy, ponieważ zależało mi, aby inwestycja powstała w centrum Polski ? wspomina Graham Harris, Członek Zarządu, Senior Agrii Polska.

Na przestrzeni lat w okolicach Aleksandrowa powstały mosty i autostrady, dzięki czemu fabryka ma obecnie idealne połączenie z całym krajem. Dynamiczny rozwój firmy w tym czasie sprawił, że stary zakład (zakład numer 1) stawał się coraz mniej wydajny i produkcja nie pokrywała zapotrzebowania. To był sygnał, że potrzebne są zmiany.

Nowy zakład został oficjalnie otwarty 20 czerwca. Jego powierzchnia wynosi 12.000 m2, a wydajność szacowana jest na 900 ton na dobę. Na terenie fabryki znajduje się 221 silosów o pojemności 5660 ton.

Nowy zakład w Aleksandrowie dysponuje dwiema liniami do produkcji kwalifikowanego materiału siewnego. Będą w nim wytwarzane nasiona zbóż, rzepaku, kukurydzy, a także roślin bobowatych, słonecznika, lucerny i traw z linii Nasiona Dalgety.

Z myślą o najwyższej jakości, przy zakładzie funkcjonuje akredytowane laboratorium nasienne.

Poza nasionami, w Aleksandrowie produkowane będą także nawozy posiadające specjalną powłokę, która będzie ograniczać straty związków chemicznych.

Oprócz części produkcyjnej, fabryka posiada także część magazynową i biurową.

Agrii Polska