hodowla owiec
fot. Fotolia

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przypomina rolnikom o dokonaniu corocznego spisu zwierząt utrzymywanych w gospodarstwie rolnym.

Spis zwierząt dotyczy rolników utrzymujących świnie, owce oraz kozy. W myśl obowiązujących przepisów, ostateczny termin  przeprowadzenia aktualnego spisu upływa dokładnie 12 miesięcy od daty dokonania spisu w roku poprzednim. Przykładowo jeżeli spis dokonywany był w dniu 16 grudnia 2018 roku, wówczas kolejny spis musi zostać przeprowadzony najpóźniej do dnia 19 grudnia 2019 roku.

Spis dotyczący trzody chlewnej należy umieścić w księdze rejestracji oraz przekazać kierownikowi biura powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa poprzez portal IRZ plus, dostarczyć osobiście lub wysłać pocztą w terminie 7 dni od dokonania spisu.

Spis dotyczący owiec i kóz należy umieścić wyłącznie w księdze rejestracji owiec i kóz. Nie dotyczy to hodowców, którzy zgłaszają wszelkie zdarzenia związane z tymi zwierzętami za pośrednictwem portalu IRZPlus. Obowiązek przekazywania spisu owiec i kóz do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wygasł.

Źródło: www.arimr.gov.pl