Kosiarka Pöttinger
fot. Pöttinger

Austriacka firma Pöttinger zanotowała 8,0% wzrost obrotów w roku budżetowym 2018/2019, osiągając poziom 382 milionów euro.

Pöttinger cieszył się tak dużym wzrostem obrotów dzięki sprzedaży kultywatorów, pras i maszyn do użytków zielonych. Sprzedaż tych ostatnich wzrosła o 9% i stanowiła 69% całkowitego obrotu. Sprzedaż kultywatorów i siewników stanowiła pozostałe 31% (+ 5%).

Ponad 60% całkowitego obrotu wygenerowano w Niemczech, Francji, Austrii, Polsce, Czechach i Szwajcarii. Rynek wewnętrzny pozostaje silny (10%), a Niemcy (20%) i Francja (16%) są największymi i najważniejszymi rynkami dla przedsiębiorstwa.

Pottinger nadal inwestuje w swoje zakłady produkcyjne, a duże projekty zostały niedawno zakończone ? chodzi o siedzibę w Bernburgu (Niemcy) i w Vodnany (Republika Czeska). Przebudowa hal montażowych w Grieskirchen (Austria) jest na ukończeniu.

Na początku przyszłego roku w St. Georgen rozpoczną się prace nad nową prasą do belowania i dużą zgrabiarką. Pierwsze maszyny zostaną wyprodukowane na początku 2021 roku.

Pöttinger