CynkoMet - pokaz
fot. CynkoMet

Firma CynkoMet zajmująca się produkcją maszyn rolniczych, podsumowała rok 2019 i przedstawiła swoje plany na rok 2020, w którym celem jest dalsza realizacja innowacyjnych projektów, ekspansja na rynkach zagranicznych oraz wzrostu sprzedaży maszyn.

Rok 2019 był dla CynkoMetu udany, jednak pierwsze trzy miesiące były niezwykle trudne. Awaria wanny cynkowniczej w oddziale wyszkowskim wyeliminowała pracę zakładu na ponad trzy miesiące, jednak determinacja, wiedza i doświadczenie, pozwoliła firmie odrobić ten czas.

Efektem odpowiednich działań okazał się dynamiczny wzrost dynamiczny wzrost eksportu, który wynikał między innymi z rozpoczęcia procesu homologacji europejskiej, która na początku drugiego kwartału 2020 roku powinna już objąć całość oferty firmy. Wszystkie niezbędne testy i badania w procesie certyfikacji realizowane są w Centrum Badawczo-Rozwojowym Technologii Rolniczych CynkoMetu.

Dzięki uzyskaniu homologacji, firma zwiększyła swój potencjał sprzedażowy na rynkach Europy Zachodniej, ale również w takich krajach jak Węgry, Czechy i Słowacja.

W 2019 roku CynkoMet prowadził również liczne prace nad nowymi prototypami i skupiał się na ulepszaniu istniejących już urządzeń. Firma wierzy, że uzyskanie homologacji na wszystkie maszyny w połączeniu z nowymi modelami maszyn, przełoży się na wymierne efekty sprzedażowe w roku 2020.

Spółka w 2020 roku chce również rozwijać swoją sprzedaż na rynku Europy Wschodniej oraz uruchomić nową usługę ? pasywację zanurzeniową elementów ocynkowanych, która wpłynie na efekt wizualny powłoki cynkowej i wydłuży jej trwałość.

Źródło: Informacja prasowa firmy CynkoMet