Fendt 1165 MT
fot. Fendt

Ambitne plany produkcyjne niemieckiego producenta maszyn rolniczych, firmy Fendt wciąż są możliwe do zrealizowania ? twierdzi dyrektor marki, Peter Paffen.

? Spodziewamy się, że w 2018 roku wyprodukujemy 16800 ciągników, więc obrany cel 20 tysięcy sztuk w roku 2020 jest zdecydowanie możliwy do osiągnięcia ? uważa Paffen.

Ambitne plany marki wchodzącej w skład koncernu AGCO wynikają ze wzrostu zainteresowania ciągnikami Fendt w Ameryce Północnej oraz ze wzrostu przewidywanych zysków w Australii i okolicach.

W Ameryce Północnej, Fendt sprzedawał dotychczas około 300-400 ciągników rocznie, podczas gdy w 2018 roku oczekuje się, że całkowita liczba sprzedanych ciągników wyniesie około 800 sztuk. Do 2020 roku, liczba ta może wzrosnąć nawet do 2 tys. sztuk, w dużej mierze dzięki sukcesowi ciągników o dużej mocy.

Uwzględniając wzrost sprzedaży na stosunkowo nowych rynkach, Paffen uważa, że bardziej rozwinięta działalność Fendta w takich krajach jak Francja i Włochy również ma się dobrze.

W 2018 roku, we Włoszech sprzedano już ponad tysiąc ciągników Fendta, a jeszcze w tym roku celem jest zajęcie 9% całkowitych udziałów rynkowych w branży ciągników w Europie Zachodniej i Środkowej.

Fendt