fot. Manitou

Francuski producent maszyn budowlanych i rolniczych, firma Manitou ma za sobą bardzo udany rok 2018, w którym odnotowała wzrost sprzedaży netto o około 18% i osiągnęła poziom 1,9 miliarda euro.

Już pierwsza połowa minionego roku wskazywała na to, że rok 2018 może być niezwykle udany dla francuskiego producenta. Firma największy rozwój odnotowała w branży budowlanej, ale osiągnęła również dobre wyniki w branży rolniczej.

Firma Manitou umocniła swoją pozycję w Ameryce Północnej, ale Europa w dalszym ciągu była najważniejszym rynkiem, generując ponad 70% (1,33 mld euro) sprzedaży. Najsilniejszy wzrost zanotowano w północnej Europie, gdzie sprzedaż maszyn wzrosła o 26%.

? Rok 2018 był kolejnym rekordowym rokiem dla grupy ? powiedział Michel Denis, prezes i dyrektor generalny Manitou Group, który dodał, że firma zwiększyła sprzedaż o około 40% w ciągu ostatnich dwóch lat.

Firma jest przekonana, że w roku 2019 sprzedaż może zwiększyć się o kolejne 10%, co może spowodować, że ogólna sprzedaż netto przekroczy próg 2 miliardów euro.

Manitou