fot. JCB

Brytyjskie przedsiębiorstwo przemysłowe, produkujące maszyny budowlane i rolnicze oraz agregaty prądotwórcze ? JCB, obniża poziom produkcji w fabrykach w Wielkiej Brytanii ze względu na przewidywane niedobory komponentów od chińskich dostawców, na które wpływ ma epidemia koronawirusa.

Zmniejszenie wydajności oznacza krótszy tydzień roboczy dla około 4000 pracowników JCB i pracowników agencji tymczasowych oraz natychmiastowe zawieszenie nadgodzin. Dla pracowników produkcyjnych w Wielkiej Brytanii obowiązywać będzie 34 godzinny tydzień pracy do odwołania.

? Zakłócenie łańcucha dostaw komponentów w Wielkiej Brytanii następuje w czasie, gdy popyt na produkty JCB jest bardzo silny. Chociaż sposób naszego postępowania jest bardzo niefortunny, absolutnie konieczna jest ochrona interesów firmy ? powiedział dyrektor operacyjny JCB, Mark Turner.

Turner dodał, że sytuacja w Chinach jak dotąd nie wpłynęła na produkcję w Wielkiej Brytanii, ale ponad 25% dostawców JCB w Chinach nie pracuje, a firmy, które wznowiły produkcję, pracują ze zmniejszoną wydajnością i walczą o wysyłkę towarów.

Logiczne jest zatem, że przychodzące dostawy niektórych komponentów od chińskich partnerów zostaną zakłócone w nadchodzących tygodniach. Oznacza to, że JCB nie będzie mieć wymaganej ilości części potrzebnych do skonstruowania prognozowanej liczby maszyn

Podjęte środki mają sprawić, że firma będzie produkować mniejszą liczbę maszyn niż przewidywana, ale zrealizuje to bez redukcji liczby pracowników, których umiejętności będą jej potrzebne do realizacji zamówień klientów, gdy sytuacja wróci do normy.

Firma monitoruje sytuację i przewiduje wzrost poziomu produkcji po upływie okresu zakłóceń w dostawach.

Źródło: www.jcb.com