John Deere współpraca Continen
fot. Contrust Communication

Amerykańska marka maszyn rolniczych ? John Deere rozpoczęła współpracę z firmą Continental. Na mocy zawartego porozumienia, ciągniki John Deere 6MC, 6RC, 6M i 6R będą dostępne z oponami Continental Tractor70 i Tractor85 w 30 rozmiarach.

John Deere od pewnego czasu poszukiwał odpowiedniego partnera w zakresie dostawcy oryginalnego wyposażenia. O wyborze firmy Continental jako partnera biznesowego zadecydował audyt produkcji przeprowadzony przez zespół John Deere, który odbył się latem ubiegłego roku w fabryce w Lousado.

Podczas audytu, eksperci z ramienia producenta maszyn rolniczych przez kilka dni przeprowadzali testy obejmujące takie aspekty jak zarządzanie jakością oraz procesy dostaw, zarządzania ryzykiem czy realizacji zamówień. Na tej podstawie, audytorzy podjęli decyzję o przyznaniu firmie Continental certyfikacji z najwyższymi notami.

Opony radialne Tractor70 i Tractor85, które będą stanowiły wyposażenie ciągników John Deere charakteryzują się wyjątkową wytrzymałością i gwarantują wysoki komfort pracy, dobrą trakcję, a także ochronę upraw.

Innowacyjna konstrukcja stopki oraz technologia N.flex, są charakterystycznymi cechami opon Tractor70 i Tractor85. Ponadto nylonowa konstrukcja karkasu jest o wiele bardziej elastyczna i bardziej stabilna jeżeli chodzi o potencjalne odkształcenia niż inne materiały.

Continental Tractor70 i Tractor85 zaprojektowane zostały z myślą o zwiększeniu wydajności ciągników i maksymalnym minimalizowaniu zużywanych zasobów. Ciągniki John Deere wchodzące w skład serii 6MC, 6RC, 6M i 6R, które posiadają wysoką siłę napędową, dzięki oponom Continental zapewniają minimalny poślizg i pozostawiają płytsze ślady chroniąc uprawy.

Dodatkowym atutem opon Continental jest specjalna konstrukcja stopki, która umożliwia szybki montaż oraz pracę nawet przy niższych wartościach ciśnienia, co mniej obciąża glebę. Wynika to ze specjalnej konstrukcji stopki, która wykonana jest z kawałka stalowego drutu z krótszym wypełniaczem.