robot do zbioru jabłek Abundant Robotics
fot. Youtube

Kubota zainwestowała w amerykański start-up Abundant Robotics. Poprzez inwestycję Kubota zamierza przyczynić się do oszczędności pracy i poprawy wydajności w rolnictwie.

W czerwcu ubiegłego roku Kubota uruchomiła centrum innowacji jako dział dążący do rozwoju innowacji opartych na koordynacji z partnerami zewnętrznymi. Firma negocjuje obecnie ze startupami, podobnymi do Advanced Farm Technologies Inc., w który zainwestowano w sierpniu ubiegłego roku.

Jednym z obszarów rolnictwa, który zwrócił uwagę Kuboty, są zbiory. Zdaniem firmy, zautomatyzowane zbiory są bardzo poszukiwanym rozwiązaniem wśród plantatorów owoców. Zainteresowanie to doprowadziło do podjęcia decyzji o zainwestowaniu w firmę Abundant Robotics, która rozwija roboty zbierające jabłka za pomocą zaawansowanych technologii.

Dzięki tej inwestycji Kubota chce wzmocnić rozwój technologii służącej do oszczędzania pracy oraz automatyzacji zbioru jabłek i innych owoców. Jednocześnie Kubota chce rozpocząć działalność w zakresie rozwiązań wykorzystujących te technologię, przyczyniając się w ten sposób do oszczędności pracy i poprawy wydajności w rolnictwie w USA i innych krajach.

Źródło: www.kubota.com