maszyny Steketee
fot. Steketee

Ze względu na fakt, że stosowanie substancji chemicznych do usuwania chwastów staje się coraz bardziej problematycznym aspektem w oczach konsumentów, firma Lemken specjalizująca się w produkcji sprzętu do uprawy, wysiewu i ochrony roślin, zdecydowała się na rozszerzenie swojej działalności.

Niemiecka frima z siedzibą w Alpen, zdecydowała się na przejęcie holenderskiego przedsiębiorstwa Steketee, które specjalizuje się w zakresie mechanicznego odchwaszczania upraw z wykorzystaniem najnowszych technologii, ale także maszyn uprawowych pod nazwą Rumptstad.

? Akceptacja środków chemicznych do ochrony roślin, zarówno wśród rolników, jak i społeczeństwa systematycznie się zmniejsza. Jednocześnie odporność na dostępne obecnie substancje czynne stale rośnie, podczas gdy na rynku pojawia się coraz mniej nowych substancji ? powiedział Anthony van der Ley, dyrektor generalny firmy Lemken

Ponadto wymagania prawne stają się coraz bardziej rygorystyczne i dlatego potrzebujemy skutecznych alternatyw. Biorąc pod uwagę powszechne stosowanie środków chemicznych i coraz większe ograniczenia w zakresie ich stosowania, firma Lemken jest w pełni świadoma odpowiedzialności zadania przed którym stoi, zamierza promować mechaniczne zwalczanie chwastów, dodając do naszej gamy wiedzę i doświadczenie firmy Steketee. 

Początkowo firma Steketee ma zostać przejęta przez sieć dystrybutorów Lemken. Niewykluczone, że z czasem marka Steketee przestanie istnieć, a maszyny będą tworzone pod szyldem Lemken. Produkcja maszyn wciąż ma odbywać się w Holandii, ze względu na  doświadczenie personelu. Lemken podkreśla, że podobnie przebiegł proces przejęcia producentów opryskiwaczy ? RTS i Jacoby, którzy zostali przejęci w 2005 roku.

Lemken