Fabryka Massey Ferguson Beauvais
fot. Massey Ferguson

AGCO zainwestuje 40 mln euro w dalszy rozwój zakładu w Beauvais (Francja) w celu zwiększenia produkcji Massey Ferguson do 18 tys. ciągników rocznie.

? Z przyjemnością dotrzymujemy obietnicy złożonej dokładnie rok temu podczas imprezy otwarcia centrum logistycznego Beauvais 3, aby ogłosić przejęcie 15,7 ha byłego zakładu Froneri w celu umocnienia naszej obecności w Beauvais ? powiedział Martin Richenhagen, prezes i dyrektor generalny AGCO.

Nowy obszar produkcyjny w Beauvais pozwoli AGCO wprowadzić na rynek więcej nowych ciągników marki Massey Ferguson. Po wprowadzeniu na rynek 18 nowych ciągników od 2015 roku, planowane jest wprowadzenie kolejnych 10 do roku 2023. Na łącznej powierzchni 54 ha, rozbudowany zakład będzie zatrudniał do 2500 osób ? również w spółkach joint venture GIMA i AGCO Finance.

Dodatkowa powierzchnia obejmująca 4,5 ha budynków, pozwoli nie tylko zwiększyć wydajność marki Massey Ferguson, ale także zapewni warsztaty dostosowywania ciągników. Będzie to wspierane przez zakład produkcji addytywnej, korzystający z prototypowego drukowania 3D części do produkcji w małych seriach, złożonej i niestandardowej produkcji części. Ta działalność rozpocznie się w przyszłym miesiącu w przypadku części z tworzyw sztucznych, a w przypadku części metalowych w 2021 roku.

Wewnętrzna produkcja węży hydraulicznych, która jest obecnie zlecana zewnętrznym dostawcom w Europie i Azji, ma rozpocząć się w kwietniu 2020 roku. Massey Ferguson zajmie się także regeneracją skrzyń biegów, oferując klientom opłacalną alternatywę dla zupełnie nowego zamiennika.

AGCO zainwestowało ponad 250 milionów euro w zakład w Beauvais w ciągu ostatnich ośmiu lat. Najnowsza inwestycja przyczyni się do utworzenia 200 nowych miejsc pracy. Warto nadmienić przy tym, że do utworzenia 100 nowych miejsc pracy przyczyniło się utworzenie centrum logistycznego Beauvais 3 we wrześniu 2018 roku.

? Na koniec nowego programu inwestycyjnego, AGCO stworzy finalnie 300 nowych miejsc pracy dla lokalnej społeczności Beauvais. Naszym celem jest, aby Beauvais stało się światowym centrum marki Massey Ferguson ? powiedział Richenhagen.

Richenhagen stwierdził także, że społeczność, jak i władze Beauvais są stałym źródłem wsparcia dla AGCO i wspierają jego status największego, prywatnego pracodawcy w regionie Picardie.

? To nie przypadek. Jest tutaj przyjazne dla biznesu środowisko, które umożliwia dużym międzynarodowym firmom, takim jak AGCO, inwestowanie we Francji. Daje to zarówno firmie AGCO, jak i marce Massey Ferguson możliwości wdrożenia planów rozwoju, wcześniej ograniczonych brakiem miejsca. 

Źródło: www.masseyferguson.com