bydło mleczne
fot. Fotolia

Minister rolnictwa i rozwoju wsi, Jan Krzysztof Ardanowski był gościem podczas rozpoczętego w środę Forum Spółdzielczości Mleczarskiej.

Podczas obrad omówiono między innymi sytuację na rynku mleka w Polsce, Unii Europejskiej i na świecie. Poruszono także temat wpływu nowej perspektywy finansowej na sektor mleczarski w Europie oraz nowe trendy w produkcji mleczarskiej.

Szef resortu rolnictwa podkreślił, że celem Polski jest dalszy rozwój branży oraz wspieranie mniejszych producentów, tak aby również oni mogli produkować na rynek lokalny.

? Oczekujemy szybkich i sprawnych decyzji Komisji Europejskiej w celu wzmocnienia sektora mleczarskiego  ? powiedział minister, Jan Krzysztof Ardanowski.

? Wierzę, że rynek mleka w Polsce będzie rozwijał się kierunkowo, dzięki czemu także mniejsze gospodarstwa będą mogły produkować na rynek lokalny. Rozszerzamy  możliwości takiej sprzedaży bezpośrednio z gospodarstwa do stołówek, hoteli, restauracji i gospodarstw agroturystycznych ? dodał szef resortu rolnictwa.

MRiRW