New Holland CR Revelation
fot. New Holland

Zakład produkcyjny CNH Industrial w Zedelgem w Belgii będzie wkrótce jedynym miejscem na świecie, w którym produkowane są flagowe kombajny z podwójnym wirnikiem New Holland CR Revelation.

Kombajny New Holland CR Revelation produkowana są obecnie w zakładzie w Nebrasce (USA), jednak produkcja północnoamerykańska zostanie zintegrowana z istniejącą linią montażową w Belgii przed końcem tego roku.

W ramach strategii ogłoszonej niedawno przez prezesa CNH Industrial, Hubertusa Mühlhausera w celu optymalizacji i uproszczenia procesów produkcyjnych firmy, nie ma informacji o dotyczących wielkości produkcji, ani ile dodatkowych miejsc pracy zostanie utworzonych.

Belgijski zakład, w którym pracuje obecnie około 2300, produkuje także większe kombajny serii CX, sieczkarnie serii FR i duże prasy kostkujące BigBaler.

Kombajny rotacyjne Case IH będą nadal produkowane w fabryce w Nebrasce, a przestrzeń zwolniona przez maszyny CR będzie wykorzystywana do prac spawalniczych dla kombajnów i innych maszyn produkowanych w fabryce.

Źródło: www.cnhindustrial.com