fot. Perard

Trwa okres żniwny, w którym oprócz pogody szczególną rolę odgrywa czas i odpowiednia logistyka. Aby prace zostały zakończone zgodnie z harmonogramem, konieczne jest podejmowanie odpowiednich decyzji i maksymalne wykorzystanie siły przerobowej.

W organizacji prac żniwnych bardzo pomocne mogą okazać się kosze przeładunkowe, które cieszą się coraz większym zainteresowaniem.

Francuska firma Perard specjalizująca się w produkcji przyczep rolniczych, roztrząsaczy obornika czy właśnie koszy przeładunkowych, posiada w swojej ofercie ruchomy zasobnik Trans-eXpress, umożliwiający ładowanie ciężarówki ze zwykłej skrzyni ładunkowej.

Kosze przeładunkowe Trans-eXpress dostępne są w dwóch wariantach ? Trans-eXpress 500 ze ślimakiem i Trans-eXpress 1000 z przenośnikiem.

W skład serii Trans-eXpress 500 wchodzą dwa modele ? Trans-eXpress 500R, który może zostać doczepiony do samochodu dostawczego oraz pojazdu posiadającego napęd na cztery koła, dzięki czemu może być w łatwy sposób przewożony drogą oraz Trans-eXpress 500T, który może zostać doczepiony z tyłu ciągnika.

Obie maszyny dysponują identycznymi parametrami technicznymi. Zarówno wersja R jak i T może być wyposażona w silnik o mocy 80 KM, który wystarcza dla napędzania ślimaka przy wykorzystaniu klap skrzyni ładunkowej. W przypadku drzwi automatycznych wymagana jest moc 130 KM. Średnia prędkość robocza ślimaka wynosi 9 m? i umożliwia obsługę przepływu ze skrzyni ładunkowej także w pozycji drzwi automatycznych.

Perard daje również możliwość opcjonalnego wyposażenia urządzenia Trans-eXpress 500 w silnik spalinowy, co zapewnia mu całkowitą autonomię oraz sprzęg boczny, dzięki możliwe jest przemieszczanie urządzenia podczas opróżniania.

Trans-eXpress 1000 początkowo stworzony został z myślą o załadunku ziarna. Ostatecznie ślimaki zostały zastąpione przez dwa przenośniki z taśmami gumowymi o szerokości 1 metra, dzięki czemu przenośnik Trans-eXpress 1000 doskonale sprawdza się także przy załadunku takich produktów jak kiszonki, wióry drewniane, kolby kukurydzy, ziemniaki czy buraki, co czyni go bardzo uniwersalną maszyną maszyną.

Perard