fot. Perard

Trwa okres żniwny, w którym oprócz pogody szczególną rolę odgrywa czas i odpowiednia logistyka. Aby prace zostały zakończone zgodnie z harmonogramem, konieczne jest podejmowanie odpowiednich decyzji i maksymalne wykorzystanie siły przerobowej.

W organizacji prac żniwnych bardzo pomocne mogą okazać się kosze przeładunkowe, które cieszą się coraz większym zainteresowaniem.

Francuska firma Perard specjalizująca się w produkcji przyczep rolniczych, roztrząsaczy obornika czy właśnie koszy przeładunkowych, posiada w swojej ofercie ruchomy zasobnik Trans-eXpress, umożliwiający ładowanie ciężarówki ze zwykłej skrzyni ładunkowej.

Kosze przeładunkowe Trans-eXpress dostępne są w dwóch wariantach – Trans-eXpress 500 ze ślimakiem i Trans-eXpress 1000 z przenośnikiem.

W skład serii Trans-eXpress 500 wchodzą dwa modele – Trans-eXpress 500R, który może zostać doczepiony do samochodu dostawczego oraz pojazdu posiadającego napęd na cztery koła, dzięki czemu może być w łatwy sposób przewożony drogą oraz Trans-eXpress 500T, który może zostać doczepiony z tyłu ciągnika.

Obie maszyny dysponują identycznymi parametrami technicznymi. Zarówno wersja R jak i T może być wyposażona w silnik o mocy 80 KM, który wystarcza dla napędzania ślimaka przy wykorzystaniu klap skrzyni ładunkowej. W przypadku drzwi automatycznych wymagana jest moc 130 KM. Średnia prędkość robocza ślimaka wynosi 9 m³ i umożliwia obsługę przepływu ze skrzyni ładunkowej także w pozycji drzwi automatycznych.

Perard daje również możliwość opcjonalnego wyposażenia urządzenia Trans-eXpress 500 w silnik spalinowy, co zapewnia mu całkowitą autonomię oraz sprzęg boczny, dzięki możliwe jest przemieszczanie urządzenia podczas opróżniania.

Trans-eXpress 1000 początkowo stworzony został z myślą o załadunku ziarna. Ostatecznie ślimaki zostały zastąpione przez dwa przenośniki z taśmami gumowymi o szerokości 1 metra, dzięki czemu przenośnik Trans-eXpress 1000 doskonale sprawdza się także przy załadunku takich produktów jak kiszonki, wióry drewniane, kolby kukurydzy, ziemniaki czy buraki, co czyni go bardzo uniwersalną maszyną maszyną.

Perard

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź swój komentarz!
Podaj swoją nazwę użytkownika