plantacja buraka cukrowego
fot. Krzysztof Przepióra

Grupa Syngenta podsumowała rok 2019. Biorąc pod uwagę ekstremalną pogodę w USA i Australii, udało się osiągnąć satysfakcjonujący wynik.

Solidny wzrost w drugiej połowie roku zrównoważył negatywne skutki w pierwszym półroczu. W rezultacie Syngenta odnotowała w ubiegłym roku sprzedaż na analogicznym poziomie z roku 2018 w wysokości 13,6 miliarda USD. Dominująca branża ochrony roślin nieznacznie wzrosła, a przychody z działu nasion spadły o około 4%.

? Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyników Syngenty – tym bardziej, że w 2019 r. Stanęliśmy w obliczu poważnych wyzwań, w tym bezprecedensowych powodzi w USA , suszy w Australii i presji kursowej ? powiedział Erik Fyrwald, prezes zarządu firmy Syngenta.

Zysk netto firmy w ubiegłym roku wyniósł 1,45 miliarda dolarów, czyli równowartość 1,3 miliarda euro. Odpowiadało to poziomowi z poprzedniego roku.

Grupa planuje zakończyć restrukturyzację firmy Syngenta w Grupie Syngenta do końca pierwszego kwartału 2020 roku. Planowane jest między innymi włączenie do grupy chińskich firm ? ChemChina i Sinochem.

Źródło: www.agrarheute.com