ciągniki Iseki
fot. Iseki

Trzeci co do wielkości producent ciągników na świecie – TAFE (Tractors and Farm Equipment) podpisało umowę z japońskim Iseki dotyczącą produkcji ciągników kompaktowych w Indiach.

Na mocy umowy, Iseki udostępni TAFE technologię niezbędną do produkcji ciągnikow na rynek indyjski. TAFE ma z kolei zapewnić odpowiednie komponenty i sprzedawać ciągniki Iseki o mocy oscylującej w przedziale od 35 do 54 KM. Pierwsze modele powinny powstać w zakładzie Madurai TAFE do 2020 roku.

– Umowa łączy bogate doświadczenie Iseki w segmencie lekkich kompaktowych traktorów użytkowych na całym świecie oraz silną pozycję TAFE na rynku indyjskim, oferując klientom z Indii międzynarodowy asortyment produktów – powiedział prezes TAFE i dyrektor generalny, Mallika Srinivasan.

Firma Iseki cieszy się silną pozycją rynkową w Japonii, Azji Południowo-Wschodniej, Australii i Stanach Zjednoczonych. Iseki uważane jest za trzeciego co do wielkości japońskiego producenta maszyn rolniczych i produkuje także ciągniki dla AGCO, w którym swoje udziały posiada też TAFE.

– Wkroczymy na największy rynek ciągników na świecie – rynek indyjski z bardzo silnym partnerem – powiedział Akio Kikuchi, prezes Iseki dodając, że obie firmy będą współpracować jako ważni partnerzy nie tylko w Indiach, ale także na rynku globalnym, a strategia współpracy jest długoterminowa.

TAFE