Stoisko Ursus
fot. Ursus

Polski producent ciągników, maszyn rolniczych oraz autobusów, firma Ursus w dalszym ciągu zmaga się ze sporymi problemami. Do niedawna wydawało się, że brytyjska spółka Alamo Group Europe zdecyduje się na przejęcie zakładów Ursusa w Dobrym Mieście (dawniej Pol-Mot Warfama) ? tak się jednak nie stało.

W czerwcu obie firmy podpisały list intencyjny, na mocy którego rozpoczęły się negocjacje dotyczące sprzedaży części lub całości działalności Ursusa na terenie były zakładów Pol-Mot Warfama. Transakcja miała wchodzić w skład realizowanego planu restrukturyzacyjnego Ursusa, a jego akcjonariusze mieli podjąć decyzję w tej sprawie do 4 listopada. Alamo Group wycofało się jednak z przedsięwzięcia.

Powody, które zadecydowały o tym, że Alamo Group Europe nie zdecydowało się na przejęcie dawnych zakładów Warfamy nie zostały podane. Warto jednak dodać, że nie jest to pierwszy przypadek, kiedy Ursus na ostatnim etapie negocjacji traci inwestora. Wcześniej amerykański Enerkon Solar International rzutem na taśmę wycofał się z inwestowania w spółkę Ursus Bus.

Pod koniec września, PKO Bank Polski złożył wniosek o ogłoszenie upadłości spółki Ursus. Teraz podobny wniosek złożył także bank Getin Noble. 14 października ruszyło postępowanie egzekucyjne wobec Ursusa, a komornik na wniosek PKO BP ma odzyskać ze spółki ponad 10 mln zł.

Sprzedaż zakładów Ursusa w Dobrym Mieście (dawniej Pol-Mot Warfama) miał być kluczowym korkiem na drodze restrukturyzacji Ursusa.

WNP.pl