Väderstad Spirit 600-900C
fot. Väderstad

Szwedzki producent maszyn uprawowych ? firma Väderstad ma za sobą bardzo udany rok 2018. Pomimo suszy, jaka w ubiegłym roku pojawiła się w Europie, popyt na sprzęt uprawowy pozostał na wysokim poziomie, a obroty firmy po raz pierwszy w historii przekroczyły poziom 300 milionów euro (wzrost o 27%).

Rekordowe obroty sprawiły, że szwedzkiej firmie udało się wypracować zysk netto w wysokości 201,8 mln euro. Głównymi rynkami dla Väderstad w dalszym ciągu były takie kraje jak Kanada, Szwecja i Rosja, a tuż za nimi Wielka Brytania, Niemcy i Ukraina.

W dalszym ciągu zauważalny był wzrost sprzedaży siewnika punktowego serii Tempo i podobny trend widoczny był już na początku 2019 roku.

? Nasze innowacyjne koncepcje są doceniane przez naszych klientów, dlatego z pozytywem patrzymy w przyszłość ? powiedział prezes i dyrektor generalny firmy, Mats Baverud.

W ubiegłym roku firma zatrudniła ponad 150 nowych pracowników. Wszystko po to, aby nadążyć za wzrastającym popytem i nadal inwestować w rozwój nowych i istniejących produktów, z których część zostanie zaprezentowana w przyszłym miesiącu na targach SIMA.

Väderstad