Fendt 1165 MT
fot. Fendt

Marka Fendt jest liderem europejskiego wskaźnika zadowolenia dealerów ciągników rolniczych w 2019 roku. Jest to dziewiąty rok z rzędu, w którym CLIMMAR (europejskie stowarzyszenie, które reprezentuje ponad 19 000 dealerów) poprosiło dealerów o wypełnienie ankiety internetowej.

Tegoroczna ankieta online, obejmująca takie aspekty wizerunek marki, marketing, części zamienne, serwis posprzedażny i gwarancję, ochronę przed kradzieżą, szkolenia i relacje z przedstawicielami handlowymi/produkcyjnymi, została zakończona rozwiązana przez 1077 (797 w 2018 roku) dealerów z 10 krajów, w tym z Wielkiej Brytanii.

Średnie wyniki plasują markę Fendt na czele 10 najlepszych producentów ciągników. Na drugim miejscu uplasowała się Kubota, a na trzecim John Deere, który nieznacznie wyprzedził takie marki jak Same, Deutz i Claas.

Fendt zdobył najwięcej głosów w 9 z 13 pytań (wizerunek i wpływ marki, marketing, ochrona przed kradzieżą, usługi komputerowe, materiały reklamowe i materiały wspierające produkt, szkolenia, zarządzanie, wkład w rentowność, ulepszenia) znajdujących się w ankiecie.

Kubota osiąga najlepsze wyniki, jeśli chodzi o relacje producent-dealer, administrację i warunki płatności, serwis posprzedażny, marketing gwarancyjny i części zamienne.

Średnie wyniki dla DSI 2019 pokazują, że dealerzy są najmniej zadowoleni z marki New Holland, Massey Ferguson i Case IH.

CLIMMAR