fot. Grimme

Niemiecki producent maszyn do uprawy ziemniaków, buraków i innych warzyw, firma Grimme zamierza rozszerzać swoją działalność na rynku chińskim.

Dowodem tego jest otwarcie nowoczesnego zakładu w Tianjin, który posiada powierzchnię 12500 metrów kwadratowych. Łączna powierzchnia zakładu wynosi 3,5 hektara, a wartość inwestycji wyniosła ponad 13 milionów euro, co jest jedną z największych inwestycji zagranicznych w 150-letniej historii firmy z siedzibą w Damme.

Grimme na rynku chińskim działa już od 20 lat, ale budowa zakładu w Tianjin może okazać się milowym krokiem do przodu dla niemieckiej firmy.

Sprzyjają temu przede wszystkim warunki rynkowe. Państwo Środka jest obecnie największym plantatorem ziemniaków w świecie, a łączny areał upraw w tym kraju wynosi ponad 5 milionów hektarów.

Chiński rząd poinformował, że ziemniaki są jednym z czterech najważniejszych produktów spożywczych i w związku z tym planuje rozbudowę plantacji tej rośliny.

Korzystne warunki rynkowe sprawiają, że Grimme planuje rozpocząć swoją działalność, skupiając się przede wszystkim na produkcji maszyn do sadzenia, pielęgnacji, zbioru oraz przechowywania ziemniaków, które byłby przystosowane specjalnie do potrzeb chińskich producentów.

Grimme zapewnia, że zakład w Tianjin jest w pełni przystosowany do tego, aby produkować maszyny zgodnie z najnowszymi standardami technicznymi, tak aby zapewnić im taką samą jakość, jak tym, które produkowane są w zakładzie głównym w Damme.

Źródło: Grimme