fot. Fendt

Fendt Forum jest miejscem, w którym witani są wszyscy klienci i goście w fabryce Fendta w Marktoberdorfie w południowych Niemczech.

Sale konferencyjne, miejsce prezentacji nowych ciągników, sklep z gadżetami, restauracja Dieselross i punkt, w którym zaczynają się wszystkie wycieczki po fabryce. Jeszcze w lipcu rozpoczną się pracę, dzięki której Fendt czterokrotnie powiększy swoją powierzchnię wystawową.

Łączna powierzchnia hali po rozbudowie będzie wynosić 2500 m?, a szczytowa wysokość budynku wyniesie 14 metrów. Brama wjazdowa będzie mieć ponad 6 metrów wysokości, dzięki czemu każda maszyna będzie mogła z łatwością przez nią przejechać.

Ostatnia rozbudowa Fendt Forum miała miejsce w 2013 roku. Od tego momentu, asortyment maszyn Fendt znacznie się rozszerzył, między innymi poprzez nowe maszyny do zbioru zielonek, prasy rolujące, przyczepy samozbierające, czy ciągniki gąsienicowe. Do tego doszły jeszcze nowe wielkogabarytowe maszyny, takie jak kombajn zbożowy Fendt IDEAL lub największy na świecie standardowy ciągnik Fendt 1000 Vario.

? Aby móc zaprezentować zwiedzającym tak bogaty program maszynowy, niezależnie od pory roku i warunków pogodowych, musieliśmy opracować całkowicie nową koncepcję budowy hali ? powiedział Peter-Josef Paffen, prezes zarządu AGCO/Fendt.

Nowe Fendt Forum zapewni także wystarczająco dużo miejsca na duże imprezy i wydarzenia. 

? Oprócz spotkań firmowych dla wszystkich pracowników firmy, organizujemy inne ważne wydarzenia w Fendt Forum ? poinformował Roland Schmidt, odpowiedzialny za kwestie marketingowe. 

? Co roku gościmy ponad 35 000 klientów z całego świata. Do tego dochodzi około 30 000 gości w ramach Fendt Holiday Weeks. Każdego roku szkolimy ponad 500 międzynarodowych sprzedawców i zapraszamy około 2500 osób na nasze imprezy dealerskie i konferencje prasowe. Istnieje również wiele próśb z zewnętrznych firm, które chciałyby wykorzystać środowisko Fendt i atmosferę do swoich wydarzeń. 

Koszty tworzenia nowej hali wystawienniczej i eventowej wyniosą około 6,5 miliona euro. 

Fendt