Aplikacja 365 Pocket App
fot. Fotolia

365FarmNet to firma, która od kilku lat zapewnia właścielom gospodarstw rolnych najnowsze narzędzia, dzięki którym mogą w dużo łatwiejszy niż dotychczas sposób prowadzić dokumentację swoich gospodarstw. Od kilku lat rolnicy mogą korzystać z oprogramowania 365 FarmNet ? teraz jednak specjalnie dla nich przygotowane zostały kolejne nowości.

Aby wyjść naprzeciw oczekiwaniom rolników, firma 365FarmNet postanowiła jeszcze bardziej uprościć zarządzanie gospodarstwem, wprowadzając do swojej oferty zupełnie nową aplikację 365 Pocket.

Przy pomocy aplikacji 365 Pocket możliwe jest dokumentowanie poszczególnych zabiegów oraz notowanie zadań, w dowolnym miejscu i czasie, ponieważ można zarządzać nią bezpośrednio z poziomu smartfona. Korzystanie z aplikacji nie wymaga wcześniejszej rejestracji – jest ona dostępna na urządzenia zarówno z systemem Android, jak i iOS i wystarczy pobrać ją z kodu QR.

Ogromnym atutem aplikacji 365 Pocket jest intuicyjna i prosta obsługa, która pozwala na szybkie wprowadzanie danych np. podczas przerw w pracy. Oprócz prowadzenia dokumentacji, aplikacja 365 Pocket daje również możliwość planowania zadań, sporządzania notatek oraz korzystania z funkcji kalendarza, która przypomina nam o zaplanowanych pracach.

Aplikacja 365 Pocket została stworzona z myślą o jak najprostszym zarządzaniu, dlatego główne menu składa się z zaledwie czterech zakładek – start, czynności, gospodarstwo i  profil, z czego kluczowe są tak naprawdę dwie.

W zakładce czynności należy wprowadzać przeprowadzone oraz planowane zabiegi, takie jak nawożenie czy stosowanie środków ochrony roślin. Dużym udogodnieniem jest fakt, że aplikacja posiada bazę dostępnych na rynku środków, dlatego nie ma potrzeby wprowadzania ich ręcznie. Zakładka gospodarstwo służy natomiast do uzupełniania danych dotyczących pola, wykorzystywanych maszyn oraz uprawianych odmian roślin.

Jak twierdzą twórcy, aplikacja 365 Pocket ma być alternatywą dla nieco bardziej rozbudowanej aplikacji 365 FarmNet, która dotychczas była znana rolnikom.

Moja Rola