Nielegalni migrancji z Afganistanu w transporcie owoców
fot. Nadbużański Oddział Straży Granicznej

Funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej poinformowali o zatrzymaniu 5 nielegalnych migrantów z Afganistanu. Mężczyźni przyjechali do Polski ukrywając się w dostawie owoców z Macedonii, która docelowo miała trafić do Rosji. Jak się później okazało, trafili do Polski przez pomyłkę.

O podejrzeniu pojawienia się nielegalnych pasażerów w naczepie samochodu ciężarowego, odpowiednie służby powiadomił sam kierowca. Rosyjski kierowca ciężarówki zadzwonił na policję, informując że z naczepy jego ciężarówki słychać podejrzane odgłosy.

Kierowca zatrzymał pojazd w miejscowości Woskrzenice Duże, gdzie przybyli również funkcjonariusze policji. Okazało się, że w naczepie znajdowało się pięciu obywateli Afganistanu ? dwóch mężczyzn oraz trzech nastoletnich chłopców.

Migranci zostali przebadani przez lekarza, który nie stwierdził uszczerbku na ich zdrowiu. Afgańczycy byli zaskoczeni faktem, że ciężarówka, w której się znaleźli podróżowała do Rosji. Celem ich podróży była Francja lub Anglia, jednak okazało się, że będąc jeszcze w Macedonii, wsiedli do niewłaściwego pojazdu.

Zatrzymani odpowiedzą za próbę nielegalnego przekroczenia granicy państwowej

Źródło: www.nadbuzanski.strazgraniczna.pl