strajk rolników a2 pruszków
fot. Agrounia

Przedstawiciele ruchu Agro Unia, którzy w czwartek manifestowali przed siedzibą Krajowej Rady Izb Rolniczych oraz Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, planują przeprowadzenie ostrzegawczej akcji protestacyjnej.

Na oficjalnym profilu Agro Unii na portalu społecznościowym Facebook, pojawiła się informacja o planowanej mobilizacji środowiska rolniczego w dniu 11 stycznia.

Lider ruchu Agro Unia, Michał Kołodziejczak zapowiadał na początku 2019 roku, że rolnicy wstrzymują się z przeprowadzaniem akcji protestacyjnej do 10 stycznia, kiedy to mieli spotkać się w ministerstwie z szefem resortu rolnictwa, Janem Krzysztofem Ardanowskim. Ostatecznie spotkanie nie doszło do skutku i zostało przesunięte na 25 stycznia.

Rolnicy twierdzą, że nie mają czasu na przekładanie rozmów i swoją akcją chcą pokazać ministrowi, że odkładanie w czasie realizacji przedstawionych niedawno postulatów będzie skutkowało poważnymi konsekwencjami.

11 stycznia rolnicy mają pojawić się na ulicach, drogach i placach w wielu miejscach Polski. Celem akcji nie jest powodowanie ogromnych utrudnień w ruchu ? ma ona charakter symboliczny, aby udowodnić jak potężna jest moc polskich rolników działających razem oraz ostrzegawczy.

Agro Unia