strajk rolników Wielkopolska
fot. Kościan na sygnale

W obliczu ostatnich rozmów z ministrem rolnictwa i rozwoju wsi, Janem Krzysztofem Ardanowskim, które nie doprowadziły do osiągnięcia kompromisu, członkowie ruchu Agro Unia zdecydowali się na podjęcie zdecydowanych działań.

W oficjalnym oświadczeniu stowarzyszenia można przeczytać, że czas weryfikacji urzędników odpowiedzialnych za pracę na rzecz rolnictwa minął i konieczne jest podjęcie odważnych działań.

? Minister rolnictwa który powinien o nas dbać, wypowiedział nam posłuszeństwo. Czyje on interesy reprezentuje jeśli nie nasze? To my musimy wziąć sprawy w swoje ręce. Korporacje i obcy kapitał już dawno wypowiedziały nam wojnę ekonomiczną. Teraz dołączył do nich nasz ?własny? minister ? można przeczytać we fragmencie oświadczenia.

W poniedziałek 28 stycznia rolnicy planują przeprowadzenie ostrzegawczych manewrów rolniczych w całym kraju, które będą skierowane w stronę prezydenta, Andrzeja Dudy. Jeżeli nie przyniesie to odpowiednich rozwiązań, w środę 6 lutego odbędzie się oblężenie Warszawy.

Agro Unia komunikat
fot. Agro Unia

Agro Unia

1 KOMENTARZ