fot. Agro Unia

W środę w godzinach porannych rolnicy zrzeszeni w ramach ruchu Agro Unia, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami rozdawali jabłka mieszkańcom Warszawy, Lublina i Poznania.

Działania prowadzone przez stowarzyszenie są kontynuacją akcji zapoczątkowanej 8 marca w Warszawie, kiedy to z okazji dnia kobiet rolnicy rozdawali jabłka warszawiankom.

Swoimi działaniami Agro Unia chce zwrócić uwagę na skalę problemu w polskim rolnictwie. Sadownicy nie mają możliwości sprzedaży swoich jabłek, a jeżeli już znajdzie się chętny do kupna owoców, to stawka jaką otrzymują producenci jest znacznie niższa niż koszty produkcji.

Przed tygodniem rolnicy z Agro Unii przeprowadzili zdecydowaną akcję protestacyjną, podczas której na ulicach płonęły opony, wybuchały petardy, rozsypywano słomę oraz jabłka. Spotkała się ona wówczas z ostrą krytyką ze strony rządu ? ministra rolnictwa, Jana Krzysztofa Ardanowskiego oraz szefa Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, Joachima Brudzińskiego.

Teraz rolnicy ponownie zdecydowali się na rozdawanie jabłek, bowiem jak uważają i tak nie uda im się ich sprzedać i prawdopodobnie zostałyby wyrzucone. Podczas prowadzonej akcji, członkowie Agro Unii informowali także mieszkańców Warszawy o powodach swojej obecności w stolicy oraz aktualnej sytuacji w rolnictwie.

Agro Unia