Michał Kołodziejczak - protest rolników
fot. Unia Warzywno Ziemniaczana

Ruch Agro Unia nie zamierza dłużej czekać na podjęcie działań ze strony rządu i zapowiada zorganizowanie strajku w stylu zachodnioeuropejskim.

Podczas sobotniego spotkania członków stowarzyszenia zapadła decyzja o przeprowadzeniu strajku podobnego do tych, jakie organizowali rolnicy we Francji.

? Od naszego protestu w Warszawie minął blisko miesiąc, a nie zmieniło się nic. Przechodzimy do zdecydowanych działań. Podczas dzisiejszego spotkania zapadła decyzja o przeprowadzeniu strajku w stylu zachodnioeuropejskim, francuskim. Nie po to ciężko pracujemy, spotykamy się i wypracowujemy rozwiązania, aby teraz siedzieć i patrzeć, jak nasze gospodarstwa cicho umierają ? powiedział szef stowarzyszenia, Michał Kołodziejczak.

? Zorganizujemy mocny strajk, ale do tego potrzebujemy waszej pomocy. Jeżeli uważacie, że w ten sposób mamy szansę coś zmienić, zachęcam do wspierania tej inicjatywy.

? Nie wiem, czy po raz kolejny udamy się do Warszawy, czy zorganizujemy coś zupełnie innego w stylu zachodnioeuropejskim, co będzie wiązało się z mandatami i karami finansowymi. Potrzebujemy zaangażowania nie tylko członków Agro Unii, ale wszystkich, którzy widzą i dostrzegają problemy w polskim rolnictwie.

? Mówi się, że polskich świń w Polsce jest obecnie około 50%. Gdyby podobnie było w innych branżach, bylibyśmy całkowicie uzależnieni od importu, a wiadomo jak wpłynęłoby to na ceny żywności. To, co obecnie ma miejsce, jest sprawą wszystkich Polaków. Rząd czy minister z jakiekolwiek partii nie widział w tym problemu przez 30 lat ? my nie zamierzamy spokojnie przyglądać się temu, co się dzieje.

Agro Unia