Agrounia protest UOKiK
fot. www.facebook.com/projektAGROunia/

Rolnicy zrzeszeni w ramach ruchu Agrounia kontynuują swoje działania w walce z nieprawidłowościami związanymi ze znakowaniem produktów w sklepach. We wtorek rolnicy protestowali pod siedzibą UOKiK, a następnie zablokowali jeden ze sklepów sieci Biedronka, gdzie tworzyły się gigantyczne kolejki.

Ruch Agrounia z nieprawidłowościami związanymi ze znakowaniem produktów walczy już od kilku miesięcy. W wielu sklepach wciąż jednak sprzedaje się zagraniczne produkty ? owoce i warzywa pod polskim szyldem.

? Od kilku miesięcy pokazujemy liczne przypadki nieprawidłowości w sklepach związane ze znakowaniem produktów. Niestety nikt z pracowników, urzędników, polityków nie robi nic, aby zapobiec tej sytuacji ? mówił podczas protestu lider Agrounii, Michał Kołodziejczak.

Po manifestacji pod siedzibą UOKiK, rolnicy sparaliżowali pracę jednego ze sklepów sieci Biedronka, kupując po jednej sztuce owoców i warzyw. W sklepie tworzyły się gigantyczne kolejki. Podczas relacji na żywo na portalu społecznościowym Facebook, Agrounia zwracała także uwagę na wszelkie nieprawidłowości pojawiające się w sklepie.

Źródło: www.facebook.com/projektAGROunia/