mięso drobiowe
fot. Fotolia

Brazylijski przetwórca żywności BRF SA poinformował w poniedziałek, że dwa jego zakłady zostały czasowo zawieszone w eksporcie drobiu na teren Arabii Saudyjskiej z powodu rzekomych nieprawidłowości w produkcji pasz w latach 2014-2018.

BRF poinformowało, że jedna z dwóch fabryk objętych zakazem nie sprzedaje niczego Arabii Saudyjskiej. Drugi zakład eksportował około 6 tys. ton miesięcznie do Arabii Saudyjskiej. Oba zakłady znajdują się w brazylijskim południowym stanie Parana.

BRF poinformowało również, że ??pięć innych zakładów nadal może eksportować drób do Arabii Saudyjskiej i że zaczęło przekierowywać produkcję do czasu zakończenia trwającej sprawy.

Brazylijscy prokuratorzy federalni w grudniu formalnie oskarżyli 11 osób w związku z dochodzeniem kryminalnym oskarżającym BRF, największego na świecie eksportera kurczaków, o unikanie kontroli bezpieczeństwa żywności.

Oskarżonym zarzucano stosowanie zakazanych substancji i wprowadzanie w błąd organów regulacyjnych w odniesieniu do ilości niektórych składników używanych do produkcji premiksów paszowych.

Firma poinformowała, że ??współpracuje z brazylijskimi i międzynarodowymi specjalistami, badając domniemane nieprawidłowości w procesach przemysłowych.

W październiku BRF ogłosiło zainwestowanie około 120 milionów dolarów w budowę pierwszego zakładu przetwórstwa kurczaków w Arabii Saudyjskiej, aby umocnić swoją pozycję na kluczowym, rozwijającym się rynku.

Źródło: www.thepoultrysite.com