Ardanowski - spotkanie z rolnikami a2
fot. Twitter

Minister rolnictwa i rozwoju wsi, Jan Krzysztof Ardanowski, w rozmowie z Radiem Zet po raz kolejny wypowiedział się na temat działalności ruchu Agro Unia.

Według szefa resortu rolnictwa, stowarzyszenie, które w środę zorganizowało protest pod pałacem prezydenckim w Warszawie nie jest wiarygodne w swoich działaniach. Ponadto zdaniem Ardanowskiego działalność ruchu Agro Unia ma charakter polityczny.

? Pan Kołodziejczak wielokrotnie mówił, że zamierza stworzyć organizację, która ma być mocniejsza niż partie polityczne. Nie wiem, jaka będzie jej formuła, na razie jest to formuła stowarzyszenia, czyli dziwna trochę formuła jak na działacza społecznego.

Do tej pory Agro Unia sprawia wrażenie organizacji, która nie jest wiarygodna. Spotykałem się z nią wielokrotnie ? nie tylko na autostradzie, ale również na rozmowach merytorycznych. Przeanalizowałem ich dyspozycje, które normalne nazywają się postulatami ? to są dyspozycje dla rządu, dla prezydenta.

? Wielokrotnie starałem się ustalić, jakie jest stanowisko tej organizacji i jakie są jej pomysły. Doszedłem niestety do wniosku, że nie ma żadnych pomysłów. Jedynie protest, który ma zbudować siłę społeczną.

Radio Zet