minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski
fot. MRiRW

W poniedziałek minister rolnictwa i rozwoju wsi, Jan Krzysztof Ardanowski wziął udział w II posiedzeniu Krajowej Rady Izb Rolniczych VI Kadencji.

W swoim wystąpieniu szef resortu rolnictwa zwrócił uwagę na zmiany, jakie mają obecnie miejsce w polskiej wsi ? przede wszystkim za sprawą coraz większej migracji ludności miejskiej na tereny wiejskie i stwierdził, że obecny czas jest idealnym momentem, aby wspólnie reformować polską wieś.

? To dobry moment, aby wprowadzić zmiany i wspólnie reformować polską wieś. Niezwykle ważne jest, aby polska wieś zwiększyła swoje szanse i zwiększyły się nie tylko dochody, ale aby była pewna stabilność i przewidywalność polskiej i unijnej polityki rolnej ? powiedział minister.

? Zbliża się czas ostatecznych decyzji dotyczących Wspólnej Polityki Rolnej, a każdy kraj musi przedstawić swoją koncepcję w tej kwestii.

Minister Ardanowski stwierdził także, że jego celem jest podnoszenie kwalifikacji pracowników izb rolniczych oraz reformy w ARiMR i KOWR.

? Samorząd rolniczy powinien mieć taką samą wiedzę jak pracownicy ministerstwa i instytucji podległych, ponieważ wówczas łatwiej jest wypracować dobre rozwiązania.

? Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa i Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa również czeka przebudowa. Instytucje te muszą być usługowe i służebne wobec rolników. Nie mogą być państwem w państwie.

MRiRW