Ardanowski - spotkanie z rolnikami a2
fot. Twitter

Minister rolnictwa i rozwoju wsi, Jan Krzysztof Ardanowski zapowiedział podczas spotkania z rolnikami w Lubieniu Kujawskim, że na przełomie stycznia i lutego chciałby zwołać okrągły stół, aby zasiąść do rozmów ze wszystkimi organizacjami rolniczymi. W pierwszym spotkaniu miałby uczestniczyć także premier, Mateusz Morawiecki.

? Na przełomie stycznia i lutego mam zamiar zaprosić wszystkie organizacje rolnicze do tego, aby usiadły przy wspólnym, okrągłym stole. Chciałbym, aby na pierwszym spotkaniu pojawił się także pan premier Mateusz Morawiecki ? powiedział Ardanowski.

? Okrągły stół jest dobrą ideą. Dla mnie jako ministra ważne jest to, że jeżeli będzie zgoda i wypracowane zostaną kierunki działań, będę miał pewność w jakim kierunku ma działać ministerstwo ? powiedział szef resortu rolnictwa.

Na rozmowach mają pojawić się zarówno rolnicy, jako producenci żywności, jak i przetwórcy, dystrybutorzy, przedstawiciele handlu, reprezentanci konsumentów oraz przedstawiciele innych ministerstw. Rozmowy mają odbywać się także w podziale na różne branże, a tematem przewodnim będzie to, jak ma się zmieniać polskie rolnictwo.

MRiRW