Minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski
fot. MRiRW

W piątek odbyła się uroczysta gala z okazji jubileuszu 25-lecia Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz inauguracji działalności Narodowego Instytutu Kultury i Dziedzictwa Wsi, w której udział wziął między innymi prezydent, Andrzej Duda oraz minister rolnictwa i rozwoju wsi, Jan Krzysztof Ardanowski.

Poprzez 25 lat swojej działalności Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przekazała na polską wieś ponad 320 mld zł, co według prezydenta, Andrzeja Dudy bardzo mocno zmieniło obraz polskiej wsi.

? To bardzo ważne, aby rolnik czuł, że znajduje się pod wszechstronną opieką państwa. Wieś bardzo zmieniła się poprzez dystrybucję środków, które pomogły jej się rozwinąć, pomogły modernizować obszary wiejskie, modernizować polskie rolnictwo, niejednokrotnie pomogły w wymianie parku maszynowego, pomogły wprowadzić nowe metody uprawy roli. To jest to, przez co rozumiemy nowoczesne państwo ? powiedział Andrzej Duda.

? Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa musi działać sprawnie, a obowiązkiem ministra jest o to dbać. Chciałbym podziękować Panu ministrowi za służbę, którą Pan realizuje dla polskiej wsi i polskich rolników ? kontynuował prezydent.

? Chcemy rozszerzać ilość beneficjentów, zmienić dostępność tych środków, tak aby w kolejnym 7-letnim okresie więcej rolników skorzystało nie tylko z płatności bezpośrednich, ale także z działań inwestycyjnych ? powiedział minister rolnictwa i rozwoju wsi, Jan Krzysztof Ardanowski.

? Zarówno Prawo i Sprawiedliwość, jak i ja sam dążę do tego, aby nie redukować liczby gospodarstw w Polsce. Chcemy dać szansę mniejszym gospodarstwom i jest to szansa nie tylko na przetrwanie, ale na rozwój ? stwierdził minister Ardanowski.

MRiRW