minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski
fot. MRiRW

Minister rolnictwa i rozwoju wsi, Jan Krzysztof Ardanowski pojawił się  w Ostródzie na targach Mazurskie Agro Show 2020.

W swoim wystąpieniu, szef resortu rolnictwa wypowiedział się na temat aktualnej sytuacji w rolnictwie i problemach, z którymi muszą mierzyć się rolnicy.

Gorącym tematem jest obecnie wprowadzenie tzw. podatku od mięsa w krajach Unii Europejskiej, który chciałyby wprowadzić organizacje promujące weganizm.

? Sytuacja rolnictwa na świecie jest trudna i Polska nie jest tutaj odosobnionym przypadkiem. Wystarczy popatrzeć na protesty rolników w Niemczech czy w Holandii ? powiedział minister.

? Nie sądziłem nigdy, że doczekam czasów, kiedy rolnictwo będzie przedstawiane społeczeństwu jako działalność szkodliwa, a to niestety dzieje się na naszych oczach. Rolnictwo od początku świata żywi ludzkość ? bez rolnictwa nie ma życia. Tymczasem rolnictwo przedstawiane jest jako zbrodnia na przyrodzie, na środowisku.

? Obecnie trwają działania mające na celu wprowadzenie podatku od mięsa, aby zostało wyeliminowane z naszego jadłospisu. Jeżeli ktoś chce być wegetarianinem ? jego wola. Jeżeli jednak ktoś chce jeść mięso, bo uważa, że jest ono potrzebne w diecie człowieka, to ktoś chce mu tego zabraniać?

? Zaczyna się totalny atak na rolników, którzy traktowani są jak chłopcy do bicia. Coraz częściej jednak przeciwko rolnikom nastawiane są osoby młode, wrażliwe, empatyczne, które myślą, że działają w dobrej wierze. To cyniczne.

? Nie ma świata bez rolnictwa. Rolnictwo ma obowiązki wobec konsumentów. Rolnikom i wsi należy się szacunek za ich wkład dla społeczeństwa.

Źródło: www.mojarola.pl