Jan Krzysztof Ardanowski
fot. MRiRW

Minister rolnictwa i rozwoju wsi, Jan Krzysztof Ardanowski spotkał się z przedstawicielami sektora mleczarskiego.

W swoim przemówieniu, szef resortu rolnictwa zwrócił uwagę na zmiany jakie zaszły w światowym rolnictwa, zwracając szczególną uwagę na eksport, który jest czynnikiem warunkującym opłacalność sektora rolnego.

– Polskie rolnictwo musi eksportować. To warunek jego przetrwania i rozwoju, a pozyskanie nowych rynków nie jest łatwe – powiedział Ardanowski.

– Twierdzenie, że istnieje wiele atrakcyjnych rynków eksportowych, które można zdobyć jest błędne. W tym momencie świat jest podzielony na bogatych i biednych, a na tych bogatych rynkach jest ogromna konkurencja. W tym momencie nie wygląda to tak, że za dobrą żywność uzyskamy więcej, a za gorszą mniej, ponieważ gorszej już nikt nie chce  ̶  dodał Ardanowski.

– Nie możemy pozwolić sobie na utratę wizerunku. Branże muszą również same się pilnować i eliminować ze swego grona tych, którzy ten wizerunek niszczą, którzy fałszują żywność.

MRiRW

Od zawsze związany z rolnictwem. Absolwent Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu na kierunku ekonomia, specjalizujący się w zakresie ekonomiki gospodarki żywnościowej.