Jan Krzysztof Ardanowski targi Zielony Tydzień
fot. MRiRW

Minister rolnictwa i rozwoju wsi, Jan Krzysztof Ardanowski wizytował w piątek w Berlinie, gdzie pojawił się na międzynarodowych targach żywności Zielony Tydzień.

Jak informuje oficjalna strona resortu rolnictwa, podczas wizyty w Berlinie, minister rolnictwa odbył liczne rozmowy ? między innymi o przyszłości wspólnej polityki rolnej w nowej perspektywie finansowej.

Minister Ardanowski poinformował, że liczne obowiązki, które nakładane są na rolnictwo i związane są z działaniami inwestycyjnymi z tytułu klimatu i środowiska stanowią ograniczenia realizacji funkcji dochodowych rolników i ich decyzji produkcyjnych.

Szef resortu rolnictwa stwierdził, że nie widzi podstaw, aby poziom dopłat, jakie otrzymują polscy rolnicy na tle innych państw, nie został wyrównany.

? Nie ma uzasadnienia do utrzymywania niższych płatności dla polskich rolników. Budżet unijny powinien to uwzględniać i zakładać odpowiednie, stopniowe wyrównanie wsparcia ? powiedział Ardanowski.

? Twardo kontynuujemy starania o wyrównanie dopłat. Szukamy sojuszników, spotykamy się z naszą częścią Europy. Polska staje się naturalnym liderem tych działań. Wyrównanie dopłat dla polskich rolników, jest priorytetem całego polskiego rządu ? zapewnił minister Ardanowski.

Źródło: www.minrol.gov.pl