Ardanowski Konwencja PiS
fot. PiS

Podczas sobotniej konwencji Prawa i Sprawiedliwości, która odbyła się w miejscowości Kadzidło na Kurpiach, minister rolnictwa i rozwoju wsi, Jan Krzysztof Ardanowski zapowiedział podpisanie rozporządzenia dotyczącego znakowania ziemniaków.

? W przyszłym tygodniu podpiszę rozporządzenie, które wprowadzi znakowanie polską białą-czerwoną flagą ziemniaków. Wystąpimy też do Komisji Europejskiej o notyfikację znakowania mięsa, które jest w sklepach ? zadeklarował Ardanowski.

Ardanowski poinformował także, że wszystkie produkty krajowe, które nadają się do oznakowania, będą posiadały polską białą-czerwoną flagę, tak aby konsument wiedział, że są to produkty krajowe.

? Chcemy, aby konsumenci mieli pełną wiedzę co kupują. Dlatego wprowadzamy oznaczenia, żeby ta żywność była łatwo rozpoznawalna ? powiedział Ardanowski.

Jednocześnie szef resortu zaznaczył, że od września 2018 roku obowiązuje ustawa o znakowaniu żywności, na mocy której każda żywność sprzedawana w naszych sklepach musi mieć dokument z jakiego kraju pochodzi i może być dobrowolnie oznaczona biało-czerwoną flagą z napisem ?produkt polski?.

PiS