fot. Gomselmash

Białoruski Gomselmash podczas odbywającego się niedawno pokazu maszyn rolniczych Agrosalon w Moskwie zaprezentował swój nowy ciągnik.

Palesse MS-350 na pierwszy rzut oka wygląda jak większy, nowocześniejszy i mocniejszy następca modeli 2U250A i 2U280A. Póki co nie wiadomo jednak zbyt wiele na temat nowego ciągnika oprócz tego, że zasilany jest 12-litrowym silnikiem Mercedes-Benz o mocy 350 KM.

Rzeczą, która najbardziej rzuca się w oczy cechą jest kabina, która może zostać podniesiona i obrócona o 180 stopni, aby zapewnić operatorowi dobrą widoczność podczas pracy z zestawem montowanym z tyłu.

Gomselmash jest powszechnie znaną marką w Europie Wschodniej, gdzie sprzedaje maszyny rolnicze pod marką Palessie, takie jak kombajny zbożowe, zestawy uprawowe oraz kombajny do zbioru bawełny i ziemniaków.

Maszyny Gomselmash znane są w takich krajach jak Argentyna, Brazylia, Chiny, Kazachstan i Rosja, ale również w Europie ? Bułgarii, Czechach i na Słowacji.

Na razie nie wiadomo czy Palesse MS-350 kiedykolwiek pojawi się Europie Zachodniej. Niemniej Gomselmash jest regularnym wystawcą na targach Agritechnica i SIMA, czyli dwóch wystawach, które odbędą się przyszłym roku. Być może wówczas białoruska firma zdecyduje się zaprezentować swój nowy ciągnik.

Gomselmash

1 KOMENTARZ

  1. Taka tańsza i gorsza wersja xeriona. Ale jeśli był by dużo tańszy od Claasa, to spoko. Po za tym JCB fastrac też jest w podobnej wersji.