Tractor of the Year 2019 - Case IH Maxxum 145 Activedrive 8
fot. Case IH

Case IH Maxxum145 Activedrive 8 zdobył prestiżową nagrodę Tractor of the Year 2019 na targach EIMA 2018, które odbywają się w Bolonii.

Oceniony przez międzynarodowy zespół 25 dziennikarzy z całej Europy, Case IH Maxxum 145 Activedrive 8 wyprzedził takie ciągniki jak McCormick X7.690 P6-Drive i Zetor Forterra HSX 140. Maszyna zdobyła także główną nagrodę w kategorii Best Design.

? Zaawansowany technologicznie ciągnik posiada odpowiednią moc silnika i wygodną skrzynię biegów. Charakteryzuje go efektywne zużycie paliwa, duży komfort jazdy i co najważniejsze znakomity wygląd wizualny ? argumentowali sędziowie.

Nagroda Tractor of the Year przyznawana jest od 1998 roku i po raz piąty w historii trafiła do marki Case IH.

Jeżeli chodzi o pozostałe kategorię, to najlepszym ciągnikiem użytkowym został Fendt 313 Vario, a najlepszym ciągnikiem specjalistycznym wybrano Same Frutteto CVT 115 S.

Kolejna edycja Tractor of the Year odbędzie się w przyszłym roku na targach Agritechnica w Hanowerze. Podczas kolejnej edycji, organizatorzy zrezygnują z przyznawania nagród w kategorii Best Design. W jej miejsce utworzona zostanie utworzona nowa kategoria ? Sustainable Tractor of the Year.

Eima