fot. Case IH

Układ automatyzacji AFS Harvest Command, który ma na celu poprawę zarówno pracy kombajnu, jak i wydajności operatora, to główne ulepszenie w nowych kombajnach Case IH serii 250 Axial-Flow.

Dostępne dotychczas modele 7240, 8240 i 9240, zostaną zastąpione przez wersje 7250, 8250 i 9250, które będą posiadać zaprojektowany od podstaw pakiet technologiczny wyposażony w 16 sensorów służących do ciągłego monitorowania maszyny. Za jego pośrednictwem możliwe będzie wybranie jednego z siedmiu różnych ustawień, który zwiększa wydajność kombajnu.

Zarządzany z poziomu kabiny poprzez terminal AFS Pro700, system AFS Harvest Command, daje możliwość pracy wielu uprawach, w tym pszenicy i soi.

W nowych wersjach serii 250 Axial-Flow, nie doszło do zmian w samym silniku, ale zastosowano między innymi nową przekładnię hydrostatyczną. Kombajny posiadają zarówno tryb polowy i drogowy oraz dwubiegowy system kontroli prędkości, zapewniający lepszą trakcję, co oznacza, że ??nie ma potrzeby zatrzymywania się i zmiany biegów podczas pracy lub jazdy po wzniesieniach. Maksymalne prędkości w zakresie 1 i 2 to 18 km i 40 km/h, chociaż ustawienie maksimów można ustawić zgodnie z preferencjami operatora i warunkami polowymi.

Oprócz dostępnych dotychczas udźwigów przenośnika pochyłego, wynoszących 4,5 i 5,2, pojawiła się opcja udźwigu do 6,1 tony, co umożliwia obsługę 13,5-metrowych zespołów żniwnych oraz 18-rzędowych zespołów żniwnych do kukurydzy.

Nowa funkcja regulacji przechyłu umożliwia operatorowi zmianę kąta nachylenia maksymalnie o 11,9 stopnia w celu efektywniejszej pracy przy uprawach wysokich oraz niskich, takich jak np. fasola.

? Naszym celem było wspomaganie procesu zarządzania maszyną i ułatwianie realizacji front-to-back w celu uzyskania pożądanego celu ? powiedział August von Eckardstein, menedżer ds. marketingu w Case IH na Europę, Bliski Wschód i Afrykę.

?  W ten sposób kombajn może nie tylko poprawić wydajność doświadczonego operatora, ale może również pomóc mniej doświadczonemu, aby w jak najszybszym czasie maksymalnie wykorzystać maszynę.

Case IH