Case IH Versum
fot. Case IH

Podczas gdy wielu fanów marki Case IH z niecierpliwością czeka na listopadowe targi Agritechnica i premierę nowej wersji ciągników Magnum, amerykańska firma zaprezentowała czteromodelową gamę ciągników Case IH Versum CVXDrive podczas rozpoczętych w niedzielę targów Sima w Paryżu.

Cztery modele serii Versum ?  Case IH Versum 100 CVXDrive, Case IH Versum 110 CVXDrive, Case IH Versum 120 CVXDrive i Case IH Versum 130 CVXDriveo o mocy od 100 KM do 130 KM opisywane są jako kompaktowe wersje premium z wszystkimi funkcjami dużego ciągnika.

Seria Case IH Versum CVXDrive przeznaczona jest przede wszystkim dla gospodarstw mieszanych i mlecznych oraz firm usługowych i firm zajmujących się utrzymaniem dróg. Zbiornik na paliwo mieści 180 litrów, a tylny udźwig wynosi 5,6 tony. Użytkownicy mogą też wybrać swoje ulubione szybkie złączę w przednim i tylnym TUZ-ie oraz zaczep kategorii 2 lub 3N.

Ze względu na fakt, że ciągnik dedykowany jest operatorom, który często poruszają się po drogach oraz wykonują prace specjalistyczne takie jak koszenie, belowanie i lekkie prace kultywacyjne, ciągniki zostały wyposażone w nową przekładnię CVXDrive.

Dotychczas najmniejszymi ciągnikami Case IH z przekładnią CVXDrive były czterocylindrowe ciągniki serii Maxxum o mocy w zakresie 116-145 KM. Ciągniki wchodzące w skład serii Versum są jeszcze lżejsze i pozycjonowane pomiędzy modelami serii Maxxum i renomowanej serii Luxxum.

Dodatkowymi atutami ciągników Versum, które podnoszą komfort pracy są luksusowa czterosłupkowa kabina, która zapewnia panoramiczną widoczność, podłokietnik z Multicontrollerem, oświetlenie 360° oraz zaawansowany fotel operatora w wersji Deluxe.

Case IH