rolnictwo
fot. Fotolia

W sektorze rolnym panuje duża niepewność. Wskazują na to obecne badania firmy konsultingowej Ernst & Young.

Według badań, niemiecki przemysł rolno-spożywczy odnotował rekordową sprzedaż w ubiegłym roku. Jednak mimo to wiele firm i gospodarstw rolnych nie ma pewności, co przyniesie przyszłość.

? W sektorze rolnym panuje duża niepewność, nie rozmawia się o przyszłości ? powiedział Christian Janze z firmy konsultingowej Ernst & Young, która stworzyła badanie wspólnie z Uniwersytetem w Getyndze.

Krokiem milowym do rozwoju rolnictwa może być cyfryzacja, która mogłaby zostać wykorzystana do poprawy monitorowania zdrowia zwierząt. Zamiast tego sektor rolny skupia się na dyskusjach na temat ograniczeń w rolnictwie. Od miesięcy rolnicy w Niemczech protestują przeciwko ich zdaniem nadmiernym wymaganiom w zakresie ochrony klimatu.

Według danych liczbowych, niemiecka sprzedaż rolna i spożywcza wygenerowała w ubiegłym roku prawie 233 mld euro. To o 4,5% więcej niż w roku 2018.

Po inżynierii samochodowej i mechanicznej, sektor rolny jest trzecią co do wielkości gałęzią produkcji w Niemczech. Niestety nie przekłada się to na nastroje rolników, które w Niemczech, podobnie jak w wielu innych europejskich krajach są coraz gorsze.

Źródło: www.agrarheute.com