fot. DeLaval

Nie podgarniaj paszy, tylko ponownie ją mieszaj ? twierdzi firma DeLaval, która wprowadziła na rynek maszynę OptiDuo, potrafiącą jednocześnie mieszać paszę i dbać o to, aby była równomiernie rozprowadzona.

Regularne podgarnianie paszy na stole paszowym zapewnia jej równomierne rozprowadzenie, co jest niezwykle istotne w żywieniu bydła. Większą dostępność paszy dla wszystkich zwierząt nie gwarantuje jednak większego pobierania dawki żywieniowej.

W tym celu DeLaval postanowiło wyjść na przeciw oczekiwaniom hodowców, dlatego OptiDuo miesza i odświeża paszę tak, aby była bardziej apetyczne dla krów. 

DeLaval OptiDuo nadaje się do stosowania w gospodarstwach z kilkoma budynkami, ponieważ czujniki automatycznie zatrzymują maszynę, jeśli na jej drodze pojawi się przeszkoda. Gdy przeszkoda zostanie usunięta, maszyna automatycznie uruchamia się od nowa, a napęd adaptacyjny umożliwia dostosowanie prędkości w celu radzenia sobie z różnymi rodzajami i objętościami paszy.

DeLaval uważa, że OptiDuo nie ma punktów smarowania, a konieczna jest minimalna konserwacja. W opcjonalnym wyposażenie obejmuje dozownik koncentratu.

Konieczna jest minimalna konserwacja, mówi firma, i nie ma punktów smarowania. Opcjonalne wyposażenie obejmuje między innymi dozownik koncentratu.

DeLaval