Deutz-Fahr 7250 TTV Warrior
fot. Rafał Borowski

Deutz-Fahr 7250 TTV Warrior to jeden z przedstawicieli serii 7TTV. Wyprodukowany w ramach limitowanej edycji ciągnik, zaprojektowany został z myślą o najcięższych pracach polowych z zachowaniem maksymalnej produktywności. W Polsce można było zobaczyć go między innymi podczas tegorocznej edycji targów Agrotech w Kielcach.

Słowo warrior zawarte w nazwie ciągnika oznaczające w tłumaczeniu na język polski wojownik, idealnie odzwierciedla jego. Zdaniem producenta maszyna może pracować na wysokich obrotach przy maksymalnej redukcji kosztów eksploatacji. Zapewnia to silnik Deutz 6.1 Stage 4, który spełnia wszystkie normy związane z ochroną środowiska i pozwala redukować koszty. Wszystko to odbywa się przy zachowaniu maksymalnej mocy, która wynosi 246 KM (181 kW).

producent twierdzi, że silnik Deutz 6.1 Stage 4 gwarantuje uzyskanie wyższych rezerw momentu obrotowego oraz większy moment obrotowy przy niższych obrotach na minutę. Sprawne działanie silnika możliwe jest także dzięki wentylatorowi Electronic Visco i zmodyfikowanemu, wysoce wydajnemu, kompaktowemu układowi chłodzenia. 

Deutz-Fahr 7250 TTV Warrior, podobnie jak inne ciągniki serii 7TTV posiada sterowaną elektronicznie, bezstopniową przekładnię TTV. Posiada ona liczne walory użytkowe, a zarządzanie nią, podobnie jak silnikiem jest w pełni zintegrowane. Możliwe jest zapisanie aż czterech prędkości tempomatów, a funkcja Stretch Control dodatkowo zwiększa bezpieczeństwo jazdy ciągnikiem z przyczepami w górzystym terenie.

Wszystkie funkcje układu hydraulicznego i WOM w ciągniku Deutz-Fahr 7250 TTV Warrior można w łatwy sposób konfigurować za pomocą podłokietnika zainstalowanego w kabinie, a przy trzech prędkościach WOM (540 ECO/1000/1000 ECO) z tyłu i 1000 lub 1000ECO z przodu, wszystkie prace mogą zostać wykonane w sprawny sposób.

Udźwig przedniego podnośnika wynosi 5480 kg, a w przypadku tylnego jest 10000 kg. Pompa hydrauliczna w wersji standardowej posiada natomiast wydajność 120 l/min.

Walory estetyczne ciągnika podnosi unikalny design oraz kabina MaxiVision 2, która została zaprojektowana tak, aby pomóc w długiej pracy, zredukować stres operatora i tym samym pozwolić mu osiągnąć maksymalną wydajność.

Dodatkowo w kabinie można znaleźć szereg dodatków, takich jak ledowe oświetlenie dachowe Warrior, które znajduje się w standardzie, opcjonalnie przednie/tylne ledowe oświetlenie kabinowe Warrior, automatyczne sterowanie klimatyzacją, a także komfortowy fotel Warrior i czarny dywanik podłogowy.

Deutz-Fahr