Deutz-Fahr Agrotron 6215TTV Warrior
fot. Deutz-Fahr

Marka Deutz-Fahr zaprezentowała swój nowy ciągnik ? limitowany model Deutz-Fahr Agrotron 6215TTV Warrior.

Jak informuje producent, nowy ciągnik wchodzący w skład serii 6TTV to wysoki komfort użytkowania i zredukowane koszty eksploatacji. Ponadto model Deutz-Fahr Agrotron 6215TTV wyposażony został w silniki spełniające wymogi normy emisji spalin Tier 5 / Euro 5.

Deutz-Fahr Agrotron 6215TTV Warrior wyposażony został w skrzynię biegów ZF S-Matic w wersji standardowej lub HD ? Heavy Duty, która doskonale sprawdza się w pracach polowych. Posiada ona cztery przekładanie planetarne i pakiet hydrostatyczny i oferuje wysoką sprawność, zwłaszcza w prędkościach prac polowych.

Twórcy ciągnika Deutz-Fahr Agrotron 6215TTV Warrior duży nacisk położyli także na poprawę parametrów układu hydraulicznego ? wszystkie obwody hydrauliki sterowane są w sposób proporcjonalny, dzięki czemu operator może w łatwy sposób ustawiać przepływ i czas podawania oleju na wszystkich obwodach. Wszystko odbywa się z kolei za pomocą przełączników na joysticku głównym oraz na joysticku hydrauliki i przełączników na podłokietniku.

Deutz-Fahr Agrotron 6215TTV Warrior jak przystało na modele stworzone pod szyldem Warrior stworzony został z myślą o najcięższych pracach, dlatego wyposażony został w 6-cylindrowy Deutz o pojemności 6,1 l, który osiąga maksymalną moc na poziomie 226 KM i maksymalny moment obrotowy 889 Nm osiągany przy 1500 obr./min. Tylny podnośnik elektroniczny pozwala natomiast na udźwig 10000 kg. W przypadku przedniego jest to 5200 kg.

Z myślą o komforcie pracy operatora, model Agrotron 6215TTV Warrior wyposażony został w kabinę MaxiVision II, która oparta jest na sześciu słupkach i oferuje doskonałą widoczność w każdym kierunku ? również dzięki ogromnej powierzchni szyb. Na komfort pracy operatora wpływa także fotel amortyzowany pneumatycznie oraz duży, chłodzony schowek na napoje.

Wszystkie przyrządy sterownicze znajdujące się w kabinie są łatwe w identyfikacji i zostały rozmieszczone w prosty, logiczny sposób. iMonitor drugiej generacji z 12 calowym ekranem dotykowym stanowi opcjonalne wyposażenie ciągnika i jest centrum sterowania wszystkimi funkcjami modelu Deutz-Fahr Agrotron 6215TTV Warrior.

Co ciekawe, kabina MaxiVision dostępna jest w trzech wersjach dachu ? z zieloną nieprzezroczystą pokrywą, z szyberdachem szklanym oraz z plastikowym wzmocnionym oknem dachowym i strukturą FOPS.

Deutz-Fahr