dopłaty bezpośrednie
fot. Fotolia

16 października Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa rozpoczęła wypłatę zaliczek na poczet dopłat bezpośrednich w 2019 roku.

Jak poinformowało ARiMR w oficjalnym komunikacie, już podczas pierwszego dnia wypłaty zaliczek, na konta rolników trafiło ponad 313 mln zł w ramach dopłat bezpośrednich i niespełna 105 mln zł w ramach płatności obszarowych PROW.

Wypłata zaliczek na poczet dopłat bezpośrednich oraz płatności obszarowych PROW ma potrwać do 30 listopada, a od 2 grudnia rozpocznie się wypłata pozostałych pieniędzy. Do końca października Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa ma w planach wypłatę ok. 3,66 mld zł w ramach zaliczek.

W 2019 roku łączna pula środków przeznaczona na dopłaty bezpośrednie wynosi ok. 15,2 mld zł i ok. 2,86 mld zł na płatności obszarowe PROW. O dopłaty bezpośrednie ubiega się w tym roku ok. 1,317 mln rolników, a o płatności obszarowe ok. 975 tys. rolników.

Przypomnijmy, że w 2019 roku ARiMR wypłaca zaliczki na poczet dopłat bezpośrednich i płatności obszarowych PROW w wysokości wynoszącej odpowiednio 70 i 85% ogólnej kwoty wsparcia.

ARiMR