Andrzej Duda inauguracyjne posiedzenie ?Porozumienia Rolniczego?
fot. MRiRW

Prezydent Andrzej Duda wziął udział w środowym, inauguracyjnym posiedzeniu ?Porozumienia Rolniczego?, którego celem jest osiągnięcie kompromisu pomiędzy producentami, przetwórcami, handlowcami oraz konsumentami i wypracowanie niezbędnych zmian prowadzących do rozwoju polskiego rolnictwa.

? Będziemy dyskutowali wiele dni, aby wypracować najlepsze rozwiązania, ale polskie rolnictwo ma wielką szansę ponieważ jest potrzebne Polsce i ma przed sobą również ogromne możliwości w tej międzynarodowej rywalizacji, i konkurencji, i potrzebie produkcji żywności ? powiedział Andrzej Duda.

? Dla mnie rolnictwo to bardzo ważna sprawa, bo ja wiem, że to jedna z najważniejszych gałęzi naszej gospodarki. Trzeba tak kształtować sytuację na rynku, aby rolnik był na nim podmiotem, aby się dobrze na nim czuł ? dodał Duda.

W swoim przemówieniu prezydent Duda odniósł się także do sytuacji związanej z ostatnimi protestami rolników, które organizowane były przede wszystkim przez ruch Agro Unia.

? Zawsze staram się popierać dialog. Mamy do czynienia z ministrem rolnictwa, który rozumie potrzebę dialogu, a nie uważa, że wszystko wie najlepiej.

? Mamy demokrację i zawsze można wyjść na ulice. Uważam nawet, że czasami trzeba wyjść na ulice i wykrzyczeć swoje. Ale prawdziwa wola naprawy sytuacji pojawia się wtedy, gdy pada propozycja, aby usiąść przy stole. Jesteśmy do tego gotowi. Cieszę się, że są Państwo tutaj także po to, by rozmawiać i wspólnie szukać najlepszych rozwiązań.

MRiRW