Fliegl Büffel
fot. Fliegl

Zapowiedziana prawie rok temu na targach Agritechnica w Hanowerze, przyczepa samozbierająca Fliegl Büffel już wkrótce pojawi się na rynku. Niemiecka firma przez ostatnie miesiąca prowadziła intensywne prace nad udoskonalaniem maszyny.

Büffel jest maszyną działającą na kilku płaszczyznach i stanowi swego rodzaju hybrydę przyczepy zbierającej i sieczkarni, która posiada możliwość rozładunku.

Proces działania maszyny jest jednak bardzo prosty. Pasza ? słoma, siano lub trwa, zbierana jest za pomocą podbieracza, który przenosi materiał do rotora tnącego. Z tamtą trafia ona do skrzyni ładunkowej, a następnie poprzez podajnik taśmowy na inny środek transportu.

Skrzynia ładunkowa służy jako swego rodzaju ?magazyn? pomiędzy zbiorem, cięciem i przeładunkiem. Oznacza to, że maszyna może pracować nawet w przypadku braku przyczepy odbierającej lub podczas wymiany pojazdów transportowych, a operator ma możliwość regulacji czasu pracy taśmy przeładunkowej 

Fliegl planuje wprowadzić na rynek w 2019 roku niewielką liczbę maszyn, a następnie stopniowo rozszerzać produkcję. Maszyna w pełnej okazałości powinna pojawić się na targach w Hanowerze w listopadzie 2019 roku. Pierwsze komercyjne maszyny mają być dostępne w Niemczech w 2020 roku.

Fliegl