Gigantyczny wół Knickers
fot. Channel 7

Waży 1400 kilogramów i mierzy 194 centymetrów. Knickers, czyli gigantyczny wół rasy holsztyńsko-fryzyjskiej został wyhodowany przez Geoffa Pearsona z Myalup i jest największym przedstawicielem wielomilionowego pogłowia australijskiego bydła.

Knickers trafił do gospodarstwa Pearsona w wieku około 12 miesięcy już jako wolec. Jak wspomina gospodarz, od zawsze wyróżniał się na tle innych osobników i był od nich nieco większy. Chociaż część zwierząt w podobnym wieku do Knickersa zostało już sprzedanych do rzeźni, gospodarz zdecydował się go pozostawić go w stadzie dłużej, ze względu na jego wybitne przyrosty.

W pewnym momencie hodowca zdał sobie sprawę, że Knickers nie przestaje rosnąć, a obecnie jest zbyt duży, aby go sprzedać.

Pearson próbował sprzedać gigantycznego woła, ale żadna z rzeźni w Australii Zachodniej nie zdecydowała się na jego odbiór, twierdząc że jest zbyt duży.

Wszytko wskazuje więc na to, że Knickers resztę swojego życia spędzi na farmie w Myalup, gdzie wyróżnia się na tle pozostałych 20 tysięcy osobników.

Wół z Pearson nie jest jednak największym przedstawicielem gatunku bydła na świecie. W 2010 roku wół Bellino wyhodowany we Włoszech miał 227 cm wzrostu.

BBC