Opony Goodyear Optitrac LSW 1400
fot. Titan International

Producent opon i wyrobów gumowych, firma Goodyear zaprezentowała największy na świecie zestaw opon do ciągników rolniczych.

Opony Goodyear Optitrac LSW (Low Side Wall) 1400/50R32 ważą 1,13 tony i mają średnicę 2,08 metra.

Titan International, właściciel marki Goodyear zaprezentował oponę podczas targów Farm Progress Show w Boone. Zazwyczaj tak duże opony stosowane są w kombajnach, ale zdaniem producenta, Goodyear Optitrac LSW idealnie pasuje do ciągników przegubowych.

Chodzi tu o takie maszyny jak Case IH Steiger czy John Deere 9R, a warunki tegorocznej edycji popularnego pokazu były idealne, aby podkreślić właściwości flotacyjne nowej opony na przykładzie modelu 9620R.

Większość rolników w USA korzysta z podwójnych kół, bądź gąsienic, ale zdaniem producenta ??wydajność modelu 1400 jest porównywalna. Stosunkowo niewielka szerokość zewnętrzna ciągnika na zestawie 1400 wynosząca 3,65 metra, jest natomiast dodatkowym atutem dla maszyn regularnie poruszających się po drodze.

Nie zostało to jeszcze zrobione, ale Goodyear uważa, że ??to tylko kwestia czasu, zanim największa na świecie opona zostanie zamontowana w sztywnym, ramowym ciągniku.

Titan International